1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
knihovna wii
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Pharaoh
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Pharaoh - tipy a triky

Výrobce    : Impressions                                                                                            Distributor : Sierra/JRC Int.

Pharaoh vás přenese do egyptské říše, kterou si ovšem budete nejdřív muset vybudovat. Doufám, že se vám budou hodit některé rady, které jsem sepsal níže.


1) Obecně


Každou misi začínáte na volném prostranství, které protíná řeka a hlavní silnice. Hned na začátku si zhruba rozvrhněte, kde budou které budovy stát. Je to důležité. Mnohokrát se mi stalo, že jsem měl postavené farmy nebo továrny, ale ani za nic jsem tam nemohl dostat lidi, protože bydleli moc daleko a na nové domy už prostě nebylo místo. Musel jsem to celé přestavět, což mě opravdu moc nepoťešilo.


Při zařizování města :


1) Nikdy nestavte průmyslové zóny příliš blízko obytných, protože to snižuje atraktivitu a zabraňuje rozvoji okolních domků. Postavte továrny doprostřed a domky kolem dokola.


2) Vždy postavte co nejvíc domků vedle sebe a k nim nezapomeňte přistavět - Bazar, sýpku, doktory, architekta, policii, hasiče, zásobník s vodou a výběrčího daní. Také myslete na to, že lidé se musejí bavit, takže postavte poblíž nějaké stánky s kejklíři.


2) Peníze


Peníze se dají získat třemi způsoby - obchod, daně a zlaté doly. Nejjistější je obchod, ale na daně nesmíte zapomínat i tak se dají nějaké peníze vydělat, ale nikdy to nebude dost na to, abyste si vystačili jen s nimi. Zlaté doly nejdou stavět vždy, protože musejí stát na nalezišti, ale jako okrajový zdroj příjmů se hodí vždy. Jakmile se dostanete jednou na nulu, tak vám budou přiděleny ze zásobních fondů peníze, ale pozor - jen jednou. Pokud se vám to stane podruhé, tak už vám nikdo nepomůže a budete si muset poradit sami. Když už jste v minusu, tak byste se měli hodně rychle dostat nad nulu, jinak počítejte s tím, že vaše královské hodnocení rychle půjde dolů, o prosperitě ani nemluvě.


3) Budovy


O budovách se toho moc napsat nedá, většinu z nich jsem popsal níže, takže spíš obecně. Když postavíte budovu, vyjde z ní človíček, který bude hledat lidi, které (pokud nějaké najde) v ní zaměstná. Až je najde, tak z budovy vyjde člověk (hasič, architekt...), který bude chodit po městě a kontrolovat stav budov případně lidí (doktor).


Pokud to bude továrna, tak jen občas vyjede někdo s hotovým výrobkem, který poveze do skladu.


Pak jsou tu budovy okrasné (zahrady.sochy...) - ty nepotřebují žádné lidi, ale mají příznivý vliv na atraktivitu prostředí. Lidé se raději přistěhují tam, kde budou zahrady a dlážděná cesta než někam, kde stojí továrny a sklady.

4) Jídlo


Je více způsobů jak ho získat, ze zečátku budete muset lovit zvěř (pštrosi). V dalších scénářích vám to už ale rozhodně stačit nebude a tak budete muset obdělávat farmy poblíž řeky. Budou ale i takové, kde řeka nebude (těch naštěstí není moc) a budete nuceni stavět sady poblíž řeky, kde je úrodná půda, ta se ale musí zavlažovat a tady přijdou vhod zavlažovací kanály. Můžete také lovit ryby, ale těch nikdy nebude dost. Nakonec stejně budete muste nějaké jídlo dovážet, jelikož lidem nebude stačit to, co mají, ale budou chtít jiné jídlo.


5) Armáda


Armádu bych v téhle hře opravdu nehledal, ale je tu, takže bych o ní měl něco napsat. Vlastně máte dvě základní jednotky - lučišníky a pěšáky, později přibyde i jízda, ale tu asi moc používat nebudete. Sami útočit nemůžete, jen na vás občas zaútočí pár vojáků,  které většinou odrazíte bez problémů. Někdy si faraón vzpomene, že by se mu hodily vaši vojáci v boji a tak je musíte poslat na pomoc, oni se pak vrátí s většími zkušenostmi a budou lépe bojovat, ale bude jich o něco méně.


6) Nezaměstnanost


Téměř vždy budete mít nezaměstanost, nabo naopak nadostatek dělníků. Těch chvil, kdy bude všechno vyvážené, bude jen poskrovnu. Velká nezaměstnanost snižuje vaše královské hodnocení a pokud bude moc dlouho trvat, tak se lidé začnou hromadně stěhovat pryč. Nezabráníte jim v tom, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Na chvíli se tím nezaměstnanost zmenší, ale jakmile jedni odejdou, další přijdou, takže nakonec budete zase muset stavět. Tady je dobré nachat si už na začátku místo na další stavby.


7 Kkrálovské hodnocení (kindom rating)


Pokud budete mít dobré hodnocení, budete dostávat od faraona čas od času nějaký ten dar. Ale nic není zadarmo, takže nejdřív budete muset faraona uspokojit posíláním zásob, o které si řekne, nebo darů z vaší vlastní kapsy.


Proto musíte mít postavené své sídlo (bez něj nemůžete pobírat plat). Čim dříve si ho postavíte, tím víc peněz našetříte a nakonec si plat můžete vypnout úplně, což také zvyšuje hodnocení.


8) Náboženství


Je tu pět bohů, z nichž vetšinou uctíváte jen tři. Pokud je neuctíváte, budou na vás bohové naštvaní a budou vám ničit sýpky, sesílat na vás armády, ničit vaše obchodní stezky a podobně. Nejlepší způsob jak si udobřit boha, je uspořádat mu festival - ty byste měli pořádat průběžně, aby aspoň jednou do roka měl každý bůh svůj. Dále musíte stavět chrámy, které fungují stejně jako ostatní budovy (vyběhne kněz a bude po okolí kázat). A  také svatyně, kam se lidé budou chodit modlit.


9) Monumenty


Většinou budete muset postavit aspoň jeden monument. Ze začátku budou menší, ale v pozdějších misích to budou velké a rozsáhlé stavby, které se budou stavět spoustu let. Když je monument dokončen, musí se vybavit hrnci, látkami a podobnými věcmi. Je dobré postavit kolem sochy a zahrady, protože to zvyšuje úroveň monumentu.


10) Prosperita


Pokud má vaše město prosperovat musíte vydělávat více peněz, než utratíte, což často není jednoduché. Doporučuji počkat až máte všechno hotovo, pak se vykašlat na všechno ostatní, nic nenakupovat a prodávat, prodávat a prodávat.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2023 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.