Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:
Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:
1) Rady a tipy ke hře Knights of Honor.
Pro začátek několik slov k oběma módům mapy - taktickému (boje) a strategickému (managment).
Prakticky nikdy jsem se do boje nepouštěl sám, zaprvé proto, že nikdy se mi bitvu, kterou mi Pc prohrál, vyhrát nepodařilo a tak je lepší nechat hrát PC a zadruhé proto, že tato část hry vypadá v porovnání s konkurencí (hlavně : Rome:Total War) graficky dost uboze. V mých radách tedy nenajdete nic, co by se bojového modu týkalo. Jako další je důležité, jak chcete hru dohrát. Můžete buď dobýt celou mapu, nechat hlasovat o vládci Evropy a případný titul přijmout, nebo získat všech deset výhod (získáte, pokud nashromáždíte určité suroviny). Osobně doporučuji hrát na výhody, hra je dlouhá a ne jenom o bojích, protože dané suroviny můžete také se státem, který je má, zobchodovat. Dále jsem návod rozdělil na několik částí :
1. Složení dvora
Tak tady je to trochu složitější. Máte sice na výběr ze 6 povolání, ale využijete hlavně generály a obchodníky. Osobně jsem měl 4 generály a stejný počet obchodníků. Volné místo jsem vyplnil špionem, ale pokud potřebujete knihy/víru, klidně najměte klerika. Stavitele a statkáře jsem nepoužíval vůbec. Ke konci hry jsem propustil jednoho obchodníka a volnou pozici jsem zaplnil generálem, kterého jsem nechal putovat po vlastní zemi, aby potlačoval případné vzpoury. A pozor na nepořádek, snažte se vždy mít "na dvoře" uklizeno, tj. obchodníky vpravo, generály vlevo a doprostřed špiona.
2. Generálové, armády
S armádami je to dost jednoduché, platí jen jedno pravidlo : čím dražší, tím lepší. Proto se tedy nesnažte vytvářet vyrovnané armády a nakupujte co nejdražší. Ideální je několik Feudálních rytířů (jejich obdobou jsou např. Catapracy), Templářů nebo Teutonských rytířů. S generály, lépe řečeno s jejich schopnostmi je to trochu jiné kafe (v závorkách uvádím názvy v angličtině). Jako první bych doporučil snížení nepřátelské morálky (dread), je to asi nejúčinější věc a ze začátku Vám dá slušnou naději na výhru i proti stejně silné armádě. Hned potom je zvýšení vlastní morálky (leadership), obojí doporučuji vytáhnout na 3. úroveň. Pak se hodí léčení (healer), sníží ztráty a to se vždycky hodí. Potom bych ještě doporučil schopnost nazvanou dobyvatel (congueror), která zvýší morálku na cizím území a inženýrství (engineering), to Vám umožní tahat s sebou beranidla a jiný pěkný hračky :o). Dále záleží na tom, na co přesně budete genarála používat. Na přepady vesnic se hodí plenění (loot), dostanete za něj slušný prachy, na námořní bitvy admirál (admirality), výběr je široký, záleží jen na Vás, co si vyberete.
3. Všeobecné rady
Začínáte výběrem země, což je rozhodující volba (je rozdíl hrát od začátku za obří Německo nebo za mini Čechy). Pokud si vyberete velkou zemi, ovládáte samozřejmě větší území a máte obvykle větší vliv, ale osobně preferuji menší země. Mají sice těžké začátky, ale ten pocit, když se zprvu malým Skotskem ovládnete celou Anglii a donutíte jí platit Vám daň, je super. Další postup je tedy hlavně pro menší země. Pro příklady použiji Čechy (Bohemia): Jak se ocitnete ve hře, uzavřete co nejvíce obchodních smluv a z prince, krále a jednoho šlechtice udělejte obchodníky a nechte je obchodovat. Omrkněte situaci ve městech (naději na vzpouru) a do jednoho šoupněte genrála. Snažte se v jednom městě vybudovat vojenské budovy, dbejte na to, aby to bylo to vhodnější (Praha =Teutonští rytíři) a v ostatních městech vybudujte postupně budovy na využití daných surovin. Budov nemůžete mít neomezeně, takže se rozhodněte, co postavíte a jakou surovinu tím získáte a co zobchodujete předem podle "výhody", kterou chcete (dá se dohrát i bez nich, viz. úvod).
Jakmile našetříte nějaké peníze, zvyšte si královský rating. Zaprvé Vám zvýší spokojenost obyvatelstva, přidá Vám malý, ale stálý výdělek navíc a hlavně jakmile bezdůvodně zaútočíte, tak klesne a kdyby byl pod nulou, tak by to asi nedělalo dobrotu :o). Když se budete cítit zajištění, tak se poohlédněte po vhodném nepříteli. Osobně doporučuji RUSH (rychlý útok). Měl by být blízko (nejlépe sousedící stát) a měl by již s někým vést válku (Polsko válčící s Maďarskem je ideální cíl). Vytáhněte s armádami (nejlépe tak se čtyřmi) a vyhlédněte si město (pokud nepříteli obsadíte více měst najednou, tím lépe pro Vás), které chcete ukořistit (obvykle berte to nejbližší), napochodujte k němu a teprve až budete u něj, vyhlašte státu válku, aby neměl čas na Vás zareagovat a případně poslat pomoc. Ze začátku se snažte útočit vždy 2 armádami najednou, abyste minimalizovali ztráty a možnost prohry. Pokud to půjde, nezastavujte se na nově dobytých územích (stejně budete muset tak 200 let čekat, než se k Vám připojí a peníze potřebné na rychlé připojení asi mít nebudete), ale postupujte dál. Jakmile dobydete tak 4-5 území, nabídněte státu mír, ale požadujte vazalství, nebo nějaké území. Když nepřijme, tak ho buď dodělejte, nebo nabídněte příměří bez požadavků. S generály potlačte rebélie, které pravděpodobně propukly po připojení měst k Vašemu státu, doplňte armády a pokračujte dál (vyberte stát, rushněte´ mu 4-5 měst, pak příměří a tak dále). Vaším cílem by hlavně ze začátku nemělo být zničit vše živé, ale porušit integritu velkých států a přinutit je platit Vám daň. V rozdrobené Evropě se pak jistě lehce dostanete na koně.
Doufám, že Vám moje tipy k něčemu byly, je to totiž můj první příspěvek, tak se snad bude líbit a budete s ním spokojeni.
KONEC. ten nahoře.